niedziela, 23 lipca 2017

Nauka pływania

Poznaj swojego wroga!


   Jeśli korporacja, w której pracujesz to ocean, a ty zajmujesz najniższe piętra kariery, to jesteś odpowiednikiem planktonu. Musisz obawiać się każdej ryby, kraba, czy innego morskiego stworzenia, nawet płotka stanowi zagrożenie. Warto zrozumieć z kim ma się do czynienia egzystując na dnie korpozbiornika. W dzisiejszym, premierowym odcinku “Poznaj swojego wroga!” przyjrzymy się płotkom właśnie, które częściej nazywamy Team Managerami.
   Podzielić te biedne ryby możemy wg. wielu różnych cech. Tuszy, wzrostu, koloru, nas interesuje jednak głębia myśli owych stworzeń, skoncentrujemy się więc na obserwowalnych zachowaniach i spróbujemy odkryć przyczynę tychże podrygów.

Pracuś - Chudy, wysoki, przygarbiony. Niskie umiejętności interpersonalne, często uchodzi za dziwaka. Nie wiadomo kiedy się odezwie, do kogo zwróci, ani jakie ma motywy. Introwertyk. Pozostawiony we względnym spokoju zasuwa aż miło. Ceniona płotka przez potężniejsze morskie potwory, dostarcza wiele excellowej, żmudnej roboty, tworzy statystyki, zostaje po godzinach. Trudny we współpracy z planktonem, jednak ta ryba jest prawdziwym tytanem pracy!

Rasta - Płotka marzenie dla planktonu. Przytuli, pożartuje, opowie o nocnej eskapadzie, niczego nie wymaga od pracownika najniższego szczebla. Często sam wywodzi się z uciśnionego ludu, cudem unika zwolnienia, wędrując jeden stopień w górę kariery. Dużo pije, imprezuje, olewa obowiązki, ale za to potrafi wstawić się u przełożonych. Taka płotka żyje wyjątkowo krótko i choć pozostawia miłe wspomnienia, szybko jest zmuszana do poszukiwania nowego oceanu.

Pan aktywny - Wszędzie go pełno, na dobre i na złe. Zawsze sypie pomysłami, na każdym spotkaniu, podsumowaniu, zadaje dodatkowe pytania i dostarcza liczne solucje. Proponuje rozwiązania ułatwiające jego zdaniem pracę planktonowi, dłubie przy grafiku, wtrąca się w sposób wykonywania zadań, narzuca własne procedury. Odbiór takiej płotki przez przełożonych jest bardzo różny i zależny od rodzaju grubej ryby w danym segmencie oceanu.

Płotka uniwersalna - Ideał. Na spotkaniach z morskimi bestiami zachowuje spokój, opowiada, gdy jest to konieczne, milczy w strategicznych momentach i dostarcza efekty swojej pracy na czas. Nie wychyla się, jednocześnie dobrze wykonuje powierzone mu obowiązki. Drugi profil swej twarzy ukazuje podwładnym. Jest jak starszy brat, czy sprawiedliwy ojciec. Wykazuje empatię, jednocześnie stawia realne wymagania i poprzez sympatię, którą wzbudza, uzyskuje bardzo dobre wyniki planktonu. Lubiany przez korpoludków oddolnych, szanowany przez morskie potwory. Szkoda, że ten rodzaj płotki bardzo rzadko wypływa na szerokie wody.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz